banner39

Beşir Atalay: Bayram eğlenceleri iptal

AK Parti sözcüsü Beşir Atalay, "Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptali söz konusu değil. Ancak eğlencelerin olmaması yönünde AK Parti belediyelerine genelge gönderdik" dedi.

Genel 28.10.2014, 23:18 29.10.2014, 00:33
Beşir Atalay: Bayram eğlenceleri iptal

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay, "Parti ve hükümet olarak bütün hassasiyetimiz Karaman Ermenek'teki olaydır, oradaki vatandaşlarımızın kurtarılmasıdır, onunla ilgileniyoruz. İnşallah o vatandaşlarımıza da ulaşılır"dedi.

AK Parti sözcüsü Beşir Atalay, MYK sonrası gazetecilere açıklamada bulundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı eğlencelerinin iptal edildiğini açıklayan Atalay, şunları ifade etti:

"Bugün acı bir olay yaşıyoruz. Ermenek'te bir maden ocağın su bastı. Halen içerde 18 vatandaşımızın olduğu yönünde bize gelen bilgiler arasında. Bugünkü MYK'da genel konumuz buydu.

Bakanlarımız tüm kurumlaırmız elden gelen gayreti gösteriyorlar. Son durumu öğrenmek için Enerji Bakanımız'la görüştüm. İçeride bir miktar su var. Çalışmalar devam ediyor. Dileğimiz vatandaşlarımızın sağ salim kurtarılması. Tüm hassasiyetimiz Ermenek'teki vatandaşlarımızın kurtarılmasıdır.

Cumhuriyet Bayramı'na böyle bir üzüntüyle giriyoruz. İnşallah vatandaşlarımız kurtarılır ve üzüntümüz büyümez.

Yerel Yönetimler Başkanlığımız bütün belediyelerimize genelge gönderdi. Tabii Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bazı yerlerde kutlamalar, eğlenceler vardı, o eğlencelerin tamamı şu anda iptal edildi ama ülke genelinde Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına tabii hepimiz katılacağız, bütün belediyelerimiz de katılacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından sonra da Başbakanımız Ermenek'e gidebilir."

Peşmergeler'in geçişiyle alakalı soru sorulması üzerine, Atalay, "Bugünkü toplantımızda bu konu yoktu. Gelişmeler oldukça bilgiler paylaşılacaktır" şeklinde cevap verdi.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?