banner39

Bilimadamları ödül için AKP'yi araştıracak

AK Parti, düzenleyeceği bir yarışmayla bilimadamlarından kendisini araştırmasını isteyecek. Kazanan bilimadamı beş bin TL'nin sahibi olacak.

Genel 18.01.2011, 10:04 18.01.2011, 10:10
Bilimadamları ödül için AKP'yi araştıracak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti yönetimi, AK Parti hakkında hazırlanmış bilimsel çalışmalar arasında yarışma düzenliyor.

AK Parti'yi anlatan kısa metraj film yarışmasının ardından şimdi de AK Parti hakkındaki bilimsel çalışmalar için yarışma açıldı. Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç'in yaptığı AK Parti AR-GE Başkanlığı, bilim adamlarına dönük bir yarışma başlattı. Yarışmada kuruluşundan bugüne kadar AK Parti hakkında yurt içinde ve yurt dışında yayınlanan bilimsel eserler değerlendirilecek.

5 BİN TL ÖDÜL

Birinciye "Sosyal Bilimler Teşvik Ödülü" ve 5 bin TL verilecek. Eserler Türkçe veya İngilizce olacak. Bu iki dilden başkaca bir dilde ortaya konulmuş eserlerle, bunların Türkçe veya İngilizce çevirilerinin eklendiği takdirde, başvuru kabul edilecek. Dereceye giren bilim adamları, ödülünü AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'dan alacak.

SIRADA "SOSYAL BELEDİYECİLİK" YARIŞMASI VAR

AK Parti daha önce de benzer yarışmalar düzenledi. AK Parti'yi anlatan kısa metrajlı film yarışması, bunlardan en çok ilgi çekeni oldu. Gençlik Kolları Başkanlığı'nın "Türk dış politikası" konulu blog yarışması ise AK Parti'nin bir başka yarışması oldu. Yerel Yönetimler Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti büyük şehir, il, ilçe ve belde belediye başkanları arasında geçen yıl "sosyal belediyecilik" yarışması düzenledi. Yarışma bu yıl ise "yerel yönetimler ve gençlik" başlığı altında yapılacak. Yarışmanın ödül töreni 4 Mart tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşecek. AK Parti Ankara İl Başkanlığı da ilçe teşkilatları arasında "müşahit" yarışması düzenlemişti.


banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?