banner15

Bingöl'de askeri konvoya saldırı

Bingöl'den Elazığ'a asker taşıyan konvoya, PKK tarafından yola döşenen mayın ile saldırı düzenlendi, olayda can kaybı yaşanmadı.

Bingöl'de askeri konvoya saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bingöl'ün merkez Kurudere Köyü ile Topalan Köyleri arasında askeri konvoyun geçişi sırasında Pkk'lılar tarafından yola döşenen mayın patlatıldı. Şans eseri erken patlayan mayında herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Edinilen bilgiye göre, Bingöl'den Elazığ'a yaklaşık 15 otobüs ile asker taşıyan konvoya, daha önce yola döşenen mayın ile uzaktan kumanda ile patlatılarak saldırı düzenlendi. Erken patlatılan mayınlı saldırı sonucunda can kaybı yaşanmazken hiçbir askeri ve sivil araçta da hasar oluşmadı.

Olay sonrası askeri konvoy Bingöl Jandarma Alay Komutanlığı'na gönderilirken hava destekli operasyon başlatıldı.

Mayının patlamasından 3 dakıka sonra olay yerıne havalanan skorsky tipi helikopterler teröristlerin muhtemel kaçış yerlerini 2 saat boyunca ateş altına aldı.

Elazığ - Bingöl ile Bingöl - Elazığ yolu çift yönlü olarak 2 saat boyunca trafiğe kapatıldı.

Bingöl Valiliği, saat 15.50 sıralarında Bingöl-Elazığ karayolunun Kurudere bölgesinde askeri konvoyun geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak ettiğini bildirdi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. Olay yerine sevk edilen güvenlik kuvvetlerince müdahale edilmiş ve bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 

Bingöl merkez Kurudere Köyü ile Topalan Köyleri arasında askeri konvoyun geçişi sırasında Pkk'lılarca yola döşenen mayın patlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 21:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 8 yıl Önce

ole şerefsizlerin hadi hesabı verilmesi lazım artık onca gen kardeşimiz genç oğlumuz oluyöö bu şidetii kınıp neletliyoruzzz

banner39

banner36

banner37

banner35