banner39

Bingöllü STK'lardan 'terör'e ortak tavır

Artan terör olaylarına tepki gösteren Bingöllü STK'lar, "Bu yaşanan olaylar Kürt halkı için hak aramaya yönelik değildir. Masum insanların katledilerek, kin ve düşmanlık tohumlarını ekmeye yöneliktir. Kürlerin inancında kardeşlik vardır" açıklamasını yaptı.

Genel 07.08.2015, 20:52 08.08.2015, 09:28
Bingöllü STK'lardan 'terör'e ortak tavır

Bingöl’de bir araya gelen sivil toplum kuruluşları ve meslek kuruluşları, ortak basın açıklaması yaparak terörü kınadı.

Bingöl’de faaliyet yürüten 31 sivil toplum kuruluşu ve meslek odası, son günlerde artış gösteren terör olaylarına tepki göstermek için ortak basın açıklaması yaptı.

Metni okuyan Bingöl Esnaf ve Sanatlar Odası Başkanı (ESOB) Başkanı Ali Bayram, Türk, Arap, Çerkez, Laz, Kürt ve Zaza vatandaşları olarak, son günlerde artan terör olaylarına ortak tavır koymak için bir arada olduklarını söyledi.

Türkiye’nin farklı etnik kökenlerine sahip insanların, etnik kimlikleri ayrı olsa da, aynı inancın ve aynı medeniyetin insanları olarak aynı ortak değerlere sahip olduklarını anlatan Bayram, “Bu yaşanan olaylar Kürt halkı için hak aramaya yönelik değildir. Masum insanların katledilerek, kin ve düşmanlık tohumlarını ekmeye yöneliktir. Kürlerin inancında kardeşlik vardır. Kürt halkı kin ve düşmanlığı yayan bu terörü kabul etmemektedir. Yıllarca binlerce insanımızın hayatına mal olan bu terör olaylarının artık tamamen durdurulması ve yaraların sarılması gerekmektedir. Bu terör olayları bilhassa Kürtleri mağdur eden, bir cinnet halinin ifadesidir. Terör kimden gelirse gelsin ve kime yönelirse yönelsin kınıyoruz ve akan kanların biran önce son bulmasını istiyoruz” dedi.

Terörün sonlandırılması için topyekun hareket edilmesi gerektiğine de dikkat çeken Bayram, “Devletimizin bütün kurumlarına kadar topyekûn olarak terörün sonlandırılmasını, kan ve gözyaşının akmamasını, anaların ağlamamasını istiyoruz. Bu nedenle terör olaylarının biran önce durdurulması gerekmektedir. Sorunun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde meşru yollara görüşülerek, çözüme kavuşturulması gerekmektedir” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (0)
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?