banner15

BMGK Türkiye'deki saldırıları kınadı

BMGK'da tüm üyelerin onayı ile kabul edilen basın bildirisiyle Gaziantep saldırısı ve Türkiye'de son günlerde yaşanan saldırılar kınandı

BMGK Türkiye'deki saldırıları kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, Gaziantep'teki saldırı ile PKK'nın geçen hafta bazı kentlerde polis merkezlerini hedef alan saldırılarını kınadı.

Konseyde tüm üyelerin onayı ile kabul edilen basın bildirisinde, Gaziantep'teki bir düğünde "alçak ve korkakça" gerçekleştirilen terör saldırısının en şiddetli biçimde kınandığı bildirildi.

Bildiride, geçen hafta Türkiye'nin bazı kentlerinde düzenlenen ve çok sayıda polis ile sivilin hayatını kaybettiği terör saldırıları da kınandı ancak metinde PKK'nın adına yer verilmedi.

Saldırılarda hayatlarını kaybedenlerin yakınları ile Türk halkı ve hükümetine taziye dilekleri sunulan bildiride, terörizmin tüm çeşitlerinin uluslararası barış ve güvenliğe en büyük tehdidi oluşturduğu ifade edildi.

Bildiride, saldırıların sorumlularının yargı önüne çıkarılmasının önemine işaret edilerek, tüm üye ülkelere bu konuda Türk hükümeti ile iş birliğine gitmeleri çağrısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 08:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35