banner39

Borç yapılandırmaya ilgi yoğun

Borç yapılandırma için İstanbul’da Kozyatağı Vergi Dairesi'ne bir haftada bin kişi başvurdu.

Genel 09.03.2011, 06:57 09.03.2011, 06:57
Borç yapılandırmaya ilgi yoğun

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Borç yapılandırma için İstanbul’da Kozyatağı Vergi Dairesi'ne bir haftada bin kişi başvurdu. İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Koç, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun" kapsamında bir hafta içerisinde Kozyatağı Vergi Dairesi'ne bin kişinin başvuruda bulunduğunu bildirdi.

Kanun ile İstanbul'da yapılacak tahsilata ilişkin bir tahminleri bulunmadığını ifade eden Mehmet Koç, bu yılki mart ayının diğer yıllardan daha önemli olduğunu vurgulayarak, "Bu mart ayında olağanüstü bir yoğunluk yaşanıyor. Bunun birkaç nedeni var.

Genel vergi dönemi, Gelir Vergisi yönünden genel beyan dönemi... 6111 sayılı kanun yürürlüğe girdi. 2 bin yeni gelir uzmanı alındı. Bunların bin 340'ı fiilen göreve başladı. 660'ı da 9 Mart itibariyle görevlerine atanacak" diye konuştu.

Takvimde bir sıkışmanın belli noktalarda olabileceğini belirten Koç, her yıl vergi rekortmenlerinin açıklandığını anımsatırken, rekortmenleri açıklamakta çok acele etmediklerini, şu anda kimin rekortmen olacağını bilmediğini, beyan vermenin son gününde bir kişinin beyanname verip ilk derecelere de girebileceğini, bu nedenle rekortmenlerin ilanı için bir tarih deklare etmediklerini söyledi.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?