banner15

Boşnak çocuk Kürtçe şarkıyla TRT 6'da

TRT 6'dayayınlanan Avrupa Sokakları programında bu hafta Kürtçe şarkı söyleyen Boşnak çocuk konuk olacak

Boşnak çocuk Kürtçe şarkıyla TRT 6'da

TRT Şeş'de her hafta Perşembe günü yayınlanan Avrupa Sokakları (Li Kolanen Ewropa) programı bu hafta Kürtçe şarkı söyleyen Boşnak çocuk ile ekranlara geliyor.

Avrupa'nın birçok ülkesinde yaşayan gurbetçi Kürt kökenli vatandaşlarımızın hayatlarını ekrana taşıyan ve büyük beğeni toplayan Avrupa Sokakları bu hafta Bosna Hersek ile ekranlara geliyor. Zeynep Kesken'in yönetmenliği Erhan Yıldırım'ın sunuculuğu ile farklı bir Avrupa'yı izleyici ile buluşturan programın Perşembe 23.00'de ki konuklarından birisi ise Mehmet Kukuruzoviç. 18 yasındaki Boşnak Kukuruzoviç, Osmanlı döneminde Malatya'dan Bosna'ya göç eden bir ailenin ferdi.

Türkçe konuşmayı Bosna Hersek'de eğitim veren Türk kolejinde öğrenen Kukuruzoviç, TRT Şeş ekranlarına Kürtçe şarkı söylüyor. Bosna Hersek'in en yüksek tepesi olan Beyaz Kale'den İbrahim Tatlıses'in seslendirdiği 'Agir Ketye Dilêmın (Rındamın) isimli şarkıyı dile getiren Kukuruzoviç iki sene önce ise Türkçe Olimpiyatları finaline katılarak ülkesini temsil etmiş. Kürtçe konuşmasını bilmediği halde İbrahim Tatlıses'in şarkısını sevdiği için ezberlediğini söylüyor.

 

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 17:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35