banner15

Boydak'tan sonra NAKSAN da TUSKON'dan ayrıldı

TUSKON'a yönelik 6 Kasım’daki polis baskınıyla kopuşlar hızlandı. Boydak'tan sonra NAKSAN da cemaatle köprüleri attığını açıkladı

Boydak'tan sonra NAKSAN da TUSKON'dan ayrıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’na (TUSKON) düzenlenen baskının ardından dernekten ikinci kopuş Naksan Holding’den geldi.

TUSKON ve bağlı federasyonlara yönelik 6 Kasım’daki polis baskını sonrası Boydak Holding’den dernekle tüm ilişkilerin kesildiği açıklaması gelmişti.

TUSKON baskını, Boydak Holding’in ardından ikinci ilişik kesme haberini getirdi. Gaziantep’in önemli holdinglerinden olan Naksan , konfederasyondan ayrıldıklarını duyurdu.

Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu adına yapılan yazılı açıklamada, “Bugünlere devletimiz ve hükümetlerin desteğiyle geldik. Her zaman millet iradesi ile şekillenen demokrasinin ve demokrasinin yürütücüsü olan devletimizin yanında olduk. Naksan Holding olarak TUSKON’dan ayrıldık. Bundan böyle hiçbir tüzel veya gerçek kişiler, ismimizi herhangi bir kurum ve kuruluşla anmamalıdır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 11:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35