banner15

Bozdağ: Bu olaylar, doğrudan çözüm sürecine saldırıdır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “"Bu gösteriler, doğrudan çözüm sürecine saldırıdır. Bu olaylar, çözüm sürecine bizim daha güçlü sarılıp, her şeye rağmen güçlü iradeyle yürütmemiz gerektiğini gösteriyor"” dedi.

Bozdağ: Bu olaylar, doğrudan çözüm sürecine saldırıdır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, IŞİD'i protesto bahanesiyle yurt genelinde düzenlenen gösterilerin, doğrudan çözüm sürecine saldırı olduğunu belirterek, "Bu olaylar, çözüm sürecine bizim daha güçlü sarılıp, her şeye rağmen güçlü iradeyle yürütmemiz gerektiğini gösteriyor" dedi.

Bozdağ, TRT Haber canlı yayınında soruları yanıtladı. Terör örgütü IŞİD'i protesto bahanesiyle yurt genelinde düzenlenen gösterileri değerlendiren Bozdağ, gösterilerde yaşananların, hakla hukukla bağdaşmadığını söyledi. 

Yaşananları "kimsenin akılla izah edemeyeceğini" belirten Bozdağ, Türkiye'nin, başından bu yana Suriye ve Irak ile ilgili her zaman doğru tavır takındığını, Esed'den, IŞİD'den kaçanlara Türkiye'nin kapılarını açtığını hatırlattı.

Bozdağ, süreçte HDP'nin tutumunu anlamanın da mümkün olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Eğer HDP'liler samimiyseler yapmaları gereken, Meclisteki tezkereye destek verip, hükümetin yanında yer almaktı. Umarız ki HDP sokaktan, kavgadan, kargaşadan medet ummaz, insanların ölmesini beklemez, şiddetten, terörden uzak, huzur, barış esaslı bir siyaseti güder. Bu olanlar, doğrudan çözüm sürecine saldırıdır. Türkiye her türlü desteği vermesine rağmen bu eylemlerin yapılması çözüm sürecine karşı bir saldırıdır, kabul edilemez bir durumdur. Bu olaylar, çözüm sürecine bizim daha güçlü sarılıp, her şeye rağmen güçlü iradeyle yürütmemiz gerektiğini gösteriyor."

OLAYLARDA YAŞANAN ÖLÜMLER

Çıkan olaylarda ölümlerin, güvenlik birimlerinin müdahalesi sonucu yaşandığı iddiasının hatırlatılması üzerine Bozdağ, hayatını kaybedenlerin ölüm nedenlerinin yapılan otopsiler sonucu belirleneceğini kaydetti. 

Otopsilerin tamamlandığını, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini anlatan Bozdağ, "Adli süreç işliyor. Bu işlere bulaşanlar, hukuk önünde mutlaka hesabını verecektir. Ölümlerin, herhangi bir güvenlik biriminin silahından çıkan kurşunla olmadığı şeklindedir. Ölümlerin güvenlik birimleriyle ilgili olmadığına ilişkin gayri resmi bilgiler var" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 01:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35