banner39

BSV'de Osmanlı Rus modernleşmesi konuşulacak

Doç. Dr. Taşansu Türker BSV'de "Osmanlı ve Rus Modernleşmesi: Tarihten Günümüze Yansımalar" konulu bir sunum yapacak

Genel 22.06.2012, 16:19 22.06.2012, 16:19
BSV'de Osmanlı Rus modernleşmesi konuşulacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bilim ve Sanat Vakfı Küresel Araştırmalar Merkezi, "Avrasya Konuşmaları" toplantı dizisi kapsamında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Taşansu Türker'i misafir edecek.

Türker "Osmanlı ve Rus Modernleşmesi: Tarihten Günümüze Yansımalar" başlığıyla gerçekleştireceği konuşmasında Osmanlı ve Rus modernleşmesini mukayeseli olarak analiz ettikten sonra her iki toplumun modernleşme serüveninin günümüze yansımalarına değinecek. Toplantı 23 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 13:00'te Bilim ve Sanat Vakfı'nın Zeyrek salonunda yapılacak.

TAŞANSU TÜRKER KİMDİR?

Doç. Dr. Taşansu Türker, lisans ve yüksek lisans derecelerini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden (Mülkiye) Uluslararası İlişkiler alanında aldı. Tarih alanındaki doktora derecesini de Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Çalışmaları Enstitüsünden kazandı. Türkçe, Rusça ve İngilizce birçok kitap, makale ve uluslararası konferans tebliği bulunan Türker'in araştırma konuları arasında Osmanlı, Rusya ve Ortadoğu coğrafyasında tarih yazımı, modernleşme, imparatorluk kavramı ve milliyetçilik yer alıyor. 2001 yılından beri Mülkiye'de araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?