banner15

Bu gece bazı bölgelerde kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji'den son hava durumuraporuna göre Doğu Anadolu ve Karadeniz'de birçok ilde bu gece kar yağışı bekleniyor.

Bu gece bazı bölgelerde kar yağışı bekleniyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin doğusu ve Karadeniz bölgelerine bu gece kar yağışı bekleniyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Sakarya, Düzce, Osmaniye ve Artvin çevreleri, Kocaeli'nin doğu ilçeleri, Adana'nın güney ve doğusu ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 07:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35