banner39

Bu gece Mısır Konsolosluğu önünde idam protestosu var

Mısır'da verilen yeni idam kararlarına karşı bu akşam saat 21.00'da Mısır Konsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenlenecek

Genel 28.04.2014, 14:12 29.04.2014, 01:15
Bu gece Mısır Konsolosluğu önünde idam protestosu var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da geçtiğimiz ay verilen 529 idam cezasından 37'sinin onanması, diğerlerinin müebbet hapse çevrilmesi ve bugün verilen 683 yeni idam kararına karşı tepkiler artıyor.

Sosya medya üzerinden örgütlenen bir grup, bu akşam Bebek'teki Mısır Konsolosluğu önünde toplanarak kararları protesto edecek. Çok sayıda STK'nın öncülük ettiği protesto gösterisi akşam saat 21.00'da gerçekleştirilecek.

Protesto gösterisine katılacak olanlar için akşam saat 20.00'da Eminönü İTÜ önünden bir vapur kaldırılacak. Saat 20.20'de Üsküdar'a da uğrayacak olan vapur daha sonra Bebek'teki Mısır konsolosluğunun önüne gidecek.önlerine gidecek

Ankara'da da ayn ısaatlerde Mısır Büyükelçiliği önünde 'idamlara dur' demek için protesto gösterisi yapılacak. Bu eyleme de çok sayıda STK destek veriyor.

FATİH CAMİİ ÖNÜNDE ED GÖSTERİ VAR

Anadolu Gençlik Derneği(AGD), Mısır'da verilen idam kararlarına karşı Fatih Camii'nde protesto gösterisi düzenliyor.

AGD'den yapılan açıklamada, "Mısır'da cunta hükümetinin İhvan-i Müslimin teşkilatı mensubu 683 kişi ile ilgili verdiği idam kararını protesto etmek için 28 Nisan 2014 Pazartesi (BUGÜN) yatsı namazına müteakip Fatih Camii önünde bir protesto eylemi düzenlenecektir." denildi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?