Bülent Yıldırım'dan 'Selam Örgütü' açıklaması!

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Selam örgütüyle ilgili ilk soruları İsrail İstihbarat örgütünden duyduğunu söyleyerek, İsraillilerin kendilerini ölümle tehdit ettiğini söyledi.

Bülent Yıldırım'dan 'Selam Örgütü' açıklaması!

Sözde Selam örgütü kapsamında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) TIR'larının durdurulmasına dair başlatılan soruşturmanın detayları belli oldu.

Selam kumpası kapsamında müşteki mağdur sıfatıyla Başsavcıvekili İrfan Fidan'a ifade veren İHH insani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, paralel yapının kurguladığı kumpasın arkasında İsrail olduğunu söyledi.

Selam soruşturması kapsamında ifade veren Yıldırım, Türkiye'den önce İsrail İstihbarat örgütünden Selam soruşturmasını duyduğunu söyledi. Mavi Marmara saldırısından sonra gözaltına alındığı İsrail'de dokuz kez sorgulandığını, sorguda Türkiye'den de birilerinin olduğunu anlatan Yıldırım; Mavi Marmara olayını İran ile bağlantılamak istediklerini bunun için de Erdoğan'ın İran ile ilişkili olduğunu ifade ettiklerini söyledi.

"SELAM ÖRGÜTÜNÜ TANIYOR MUSUN VE BAĞLANTIN VAR MI?"

MOSSAD ajanlarının sorgular sırasında sık sık Hakan Fidan ve İran ile ilgili sorular yönelttiklerini kaydeden Yıldırım, İsraillilerin "Selam örgütünü tanıyor musun ve bağlantın var mı" diye soru sorduklarını, bu konu üzerinde çok durduklarını söyledi. Yıldırım, saldırı sırasında İsraillilerin kendisini ve bir kaç kişiyi "sizi Türkiye'de öldüreceğiz" diye tehdit ettiklerini, ifade eden Yıldırım, sorguda Türkiye'den tercümanlar olduğunu da anlattı. Bülent Yıldırım; kendisine ısrarla Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah hakkında sorular sorduklarını özellikle Erdoğan'ı, İran cumhurbaşkanı ile toplantılarını ve bu toplantıların içeriğini, periyodik olarak ne kadar zamanda bir araya geldiklerini sorduklarını anlattı.

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 18:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35