banner39

Bursa'da PKK'ya tepki gösterisi

Bursa'da Ulu Cami'de toplanan bir grup, PKK'yı dindar kişilere yönelik saldırıları sebebiyle protesto etti

Genel 27.10.2013, 17:35 27.10.2013, 17:35
Bursa'da PKK'ya tepki gösterisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bursa'da kendilerini 'Peygamber Sevdalıları Platformu' olarak tanıtan bir grup, son zamanlarda Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde PKK tarafından İslam inancına önem veren sivil toplum kuruluşlarına yönelik saldırılar yapıldığı gerekçesiyle eylem yaptı.

Ulu Camii önündeki Orhangazi Parkı'nda ikindi namazı sonrası toplanan kalabalık, 'Mukaddesata uzanan eller kırılsın', 'Müslümanlar Allah'tan başkasına boyun eğmezler', 'Korkunuz sonunuzdan' yazılı pankart açtılar. 'Zalimler için yaşasın cehennem' diye slogan atan grup adına açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Sözcüsü Hasan Şenol, son zamanlarda PKK'lı bazı kesimlerce, özellikle son bir aydır bazı il ve ilçelerde mütedeyyin Müslümanlara karşı provokatif saldırılar yapıldığını öne sürdü. Şenol, "Sabah saatlerinde aldığımız haberlere göre, bu kendini bilmez din düşmanı grup, dine olan düşmanlığını göstermiş, Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Kadiri tarikatı lideri Şeyh Baki'nin evine el yapımı patlayıcı madde ile saldırı düzenlemiştir. Halkın inançlarına savaş açmış, bu hain grubun talimatları İsrail ve diğer İslam düşmanı yapılardan aldığı da yaptıkları saldırılarda kendini açık şekilde göstermektedir." dedi.

BDP'ye de tepki gösteren Şenol, "Hükümetin demokratikleşme paketini bile anti demokratik bulan BDP'nin Müslüman kesimin yaşam hakkını görmezden gelmesi, yapılan saldırıları adeta onaylamaktadır. Yıllardır bölgemizde halkımızın can, mal, namusu ve dini için faaliyetini sürdüren mütedeyyin kesimlere yönelik saldırıların amacı Müslüman halkımız ile bu camiaları birbirinden ayrıştırmayı hedeflemektedir." diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?