Büşra Ersanlı ve 16 sanık tahliye edildi

İstanbul'da devam eden KCK ana davasında aralarında Büşra Ersanlı'nın da bulunduğu 16 sanık tahliye edildi

Büşra Ersanlı ve 16 sanık tahliye edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Silivri'de devam eden KCK davasında bugün önemli kararlar verildi. Davanın bugünkü duruşmasında mahkeme aralarında Büşra Ersanlı'nın da bulunduğu 16 sanık hakkında tahliye kararı verdi.

3. Yargı Paketi'nin yasalaşmasından sonra Ergenekon, Balyoz'da olduğu gibi KCK sanıkları da tahliye taleplerinde bulunmuşlardı.

Büşra Ersanlı, mahkeme heyetine "tahliyemi değil beraatimi istiyorum" demişti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Prof. Dr. Büşra Ersanlı, Kemal Karagöz, Kazım Şeker, Büşra Beste Önder, Canşah Çelik, Erdoğan Baysan, Medeni Demirkapu, Zekiye Ayık, Cüneyt Özil, Birgül Arvas, Suna Varsak, İbrahim Ethem Yıldız, Mehmet Sıddık Kumek, Uğur Taşdemir, Nizamettin Özmen ve Mustafa İpek'in, tutuklu kaldıkları süre, mevcut delil dumuru ve yürürlüğe giren kamuoyunda ''3. Yargı Paketi'' olarak bilinen 6352 sayılı yasa hükümleri uyarınca sanıklar lehine suç vasfının değişmesi ihtimalini göz önüne alarak tahliyelerine karar verdi.

Diğer sanıkların tutukluk hallerinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, davanın bundan sonraki duruşmalarının 1-9 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılmasına hükmetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2012, 20:03
banner53
YORUM EKLE

banner39