banner39

Büyükanıt: Ben Şemdin Sakık mıyım?

Eski Genelkurmay başkanlarından Yaşar Büyükanıt, CHP'li Tanju Özcan'ın 'gizli tanık' iddialarına bir kez daha yanıt verdi.

Genel 18.04.2013, 01:45 18.04.2013, 01:45
Büyükanıt: Ben Şemdin Sakık mıyım?

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyakanıt, Ergenekon davasında gizli tanık olduğu yönündeki iddialarla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Büyükanıt, "Ben Şemdik Sakık mıyım, gizli tanık olacağım?" diye konuştu.

İddianın sahibi CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ı eleştiren Büyükanıt, şunları söyledi:

"Türkiye'de siyaset maalesef bu boyutlarda. O meclis, Türkiye Cumhuriyeti'nin meclisi. Oraya kalkmışın yemin etmişsin sen. Ben bildiride de söyledim. Balyoz Davası'nda mahkeme beni tanıklığı çağırdı. Hukuk bu, mahkeme davet ederse gideceksiniz. Salonda 350 kişi vardı, hepsinin karşısına çıktım. Sanıklar, avukatları, mahkeme heyeti... 2 saat aşağı yukarı ifade verdim.

Bu benim vatandaşlık görevim. Gizli ne demek. Ben Şemdik Sakık mıyım ya gizli tanık olacağım. Böyle bir şey söylenebilir mi? Şunun için söylüyorum; siyasetin geldiği seviyeyi göstermek için. O partinin içinde benim bir sürü tanıdıklarım var. Bir tanesiden bir laf çıksın ya 'Sen ne diyorsun?' desin ben ne tekzip gönderirim ne birşey.

Ama benimle çalışan insanlar var bugün bir çoğu içerde. Sen nasıl bana gizli tanık diye... bu yalan ve iftira değil mi? Buna kimsenin hakkı yok. Ben vatandaşım. Milletvekili olması bir vatandaşa hakaret etmek için o korunmazlık zırhına bürünerek hakkı yok. Hakkı yok böyle bir şeye.

Nerden çıkadın sen bunu. Çık de ki şerefli ol 'Bana şu falanca şunu dedi de' tamam. Ben hesabımı o kişiyle göreyim. 'Kulağıma fısıldadır' diyor. Ne demek kulağa fısıldamak. Sen kulağına her fısıldayanı meclise çıkıp dile mi getiriyorsun? Ben de desem ki kulağıma birisi fısıldadı sen şöyle şöyle dese ne olacak?

Gerçi o terbiyesizliği yapmam, yakışmaz. Kimseyle kavga etmeyi de istemem. 5 senedir emekliyim. Kendi hayatımı yaşıyorum. Ben belli bir yaşa gelmiş insanım. O sabahleyin haberi aldığımda tansiyonum fırladı gitti. Böyle bir şey olur mu?"

'Ergenekon' davasında 'Deniz' kod adlı gizli tanığın, PKK'nın üst düzey yöneticilerinden Şemdin Sakık olduğu ortaya çıkmıştı.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Büyükanıt ile Başbakan'ın Dolmabahçe'de yaptığı görüşmede, 'gizli tanıklık yapması karşılığında Büyükanıt hakkında soruşturma açılmayacağı sözü verildiğini' iddia etmişti.

 

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?