banner39

Cafcaf Mizah Dergisi'nden Bayram kapağı!

ezicilerin devrim hesaplarını Kurban Bayramı tatilininin bozduğunu savunan Cafcaf Mizah Dergisi kapağında bayram ziyaretine ailesi ile giden bir çapulcunun başına gelenleri karikatürize etmiş

Genel 18.10.2013, 14:59 18.10.2013, 14:59
Cafcaf Mizah Dergisi'nden Bayram kapağı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

57. sayıda kapağında Gezicilerin bir türlü gelmeyen Ekim Devrimi'ni ele alan Cafcaf, devrim yapmayı kaçırmış devrimciler için devrim hazırlığı yapabilecekleri bir kılavuz yayınlamış. Gezicilerin devrim hesaplarını Kurban Bayramı tatilininin bozduğunu savunan Cafcaf Mizah Dergisi kapağında bayram ziyaretine ailesi ile giden bir çapulcunun başına gelenleri karikatürize etmiş.

Kapaktaki Yusuf Kot karikatüründen olaylarda kolu çıktığı anlaşılan Çapulcu gencin dayısı "N'oldu len, Hani siz Ekimde devrim yapıyordunuz. Bayram mı girdi araya. Ehe. Öp hadi öp, bükemediğin eli öpücen. Fazla direnme çapuli" diyerek takılıyor.

Dergi Eylülde başarılamayan devrimin ekimde de ayın 20'sinden sonrasına kaldığını anımsatarak son on gün değerlendirilemezse çapulculara çok üzülmemelerini, bir devrim hazırlığı için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 6 Kasım YÖK'ün kuruluşu ve 10 Kasım tarihlerinin imdatlarına yetişebileceğini kendi mizah anlayışı içinde ifade etmiş.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?