Çağlayan: Bıçak kemiğe dayandı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Libya'da iş yapan müteahhitlerin hak edişleri konusunda, "Bıçak ete değil, kemiğe dayanmış vaziyette'' dedi.

Genel 12.02.2013, 23:24 12.02.2013, 23:27
Çağlayan: Bıçak kemiğe dayandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türk iş adamlarıyla beraber yaptığı Libya ziyaretinde, Libya Başbakanı Ali Zeydan, Projelerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Avad Barasi, Libya Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Muhammed Ahmed, Libya Maliye Bakanı Elkilani Abdulkerim el-Cazi ve Libya Devlet Başkanı ve Meclis Başkanı Muhammed Yusuf El Magarif ile görüştü.

Görüşmelerin ardından Türkiye-Libya İş Forumu'nda konuşan Bakan Çağlayan, Libya'da iş yapan müteahhitlerin hak edişleri konusunda, ''Firmalarımızın sabırları son derece yüksek olmuştur. Bıçak ete değil, kemiğe dayanmış vaziyette'' dedi.

Çağlayan, ''Sayın Libya Başbakanı'nın önümüzdeki hafta salı ve çarşamba günü önce İstanbul'a sonra Ankara'ya yapacağı ziyarette, inşallah hem yüzde 50 hak ediş ödemeleri hem de zarar ziyanlar gibi konular ve diğer gündeme gelen konuların hepsi netleşecek ve inşallah iki Başbakan tarafından açıklanacaktır'' şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?