banner39

Cameron: Güvenliğimiz, IŞİD'i yok etmemize bağlı

İngiltere Başbakanı Cameron, "Güvenliğimizin IŞİD'i Irak'ta olsun, Suriye'de olsun geriletmemize, nihayetinde de yok etmemize bağlı olduğu giderek daha açık hale geliyor" dedi.

Genel 15.11.2015, 21:53 15.11.2015, 21:53
Cameron: Güvenliğimiz, IŞİD'i yok etmemize bağlı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere Başbakanı David Cameron, "Güvenliğimizin IŞİD'i Irak'ta olsun, Suriye'de olsun geriletmemize, nihayetinde de yok etmemize bağlı olduğu giderek daha açık hale geliyor" dedi.

Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi'nde İngiliz basınına açıklamalarda bulunan Cameron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yarın yapacağı ikili görüşmede, kendisini IŞİD'le mücadeleye destek vermeye çağıracağını söyledi.

Rusya'nın IŞİD dışındaki Esed muhaliflerini hedef aldığını ve bu konuda Rusya ile anlaşmazlık içinde olduklarını ifade eden Cameron, Putin'le yarın gerçekleşmesi planlanan ikili görüşmede kendisine, "Bak, IŞİD'i yok edersek Rusya'da da, İngiltere'de de daha güvende olacağımız konusunda anlaşabiliriz en azından. Odaklanmamız gereken şey bu" diyeceğini aktardı.

Cameron, "Güvenliğimizin IŞİD'i Irak'ta olsun, Suriye'de olsun geriletmemize, nihayetinde de yok etmemize bağlı olduğu giderek daha açık hale geliyor" diye konuştu.

İngiltere'nin halihazırda Irak'da IŞİD'e karşı mücade ettiğini, başka ülkelerin de Suriye'de benzer bir mücadele verdiğini anlatan Cameron, "Ancak ve ancak bu ölüm kültünü tamamen ortadan kaldırarak İngiltere'de, Fransa'da ve bütün Avrupa'da daha güven içinde olabileceğiz" diye konuştu.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?