banner39

Cami ve cezaevlerinde atık pil toplanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, cami ve cezaevlerinde de atık pil toplanması için ilgili bakanlıklarla temasa geçti

Genel 04.08.2012, 12:13 04.08.2012, 12:16
Cami ve cezaevlerinde atık pil toplanacak

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, atık pillerin toplaması için Diyanet İşleri Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı başta olmak üzere bakanlıklar ve kamu kurum kuruluşlarıyla işbirliği yapacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, atık pil miktarının artırılması ve kamu bilincinin geliştirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, atık pillerin camilerden toplanması için Diyanet İşleri Başkanlığı, cezaevleri için Adalet Bakanlığı, orduevleri ve askeri birlik kantinleri için Genelkurmay Başkanlığı, polisevleri için Emniyet Genel Müdürlüğü ile protokol imzalayacak.

Sağlık Bakanlığı ile hastaneler, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile oteller, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile izci kampları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile tren istasyonları, havaalanları, limanlar ve postaneler için işbirliği yapılacak.

İşbirliği protokolleri çerçevesinde cami, cezaevi, hastane, orduevi, postane, liman, otel ve askeri birlik kantinlerine atık pil toplama kutuları yerleştirilecek.

Öte yandan toplanan atık pil miktarı 2007 yılında 48 ton iken, bu rakam geçen yıl  289 tona ulaştı. Bakanlık, bu yılın sonuna kadar 354 ton atık pil toplamayı hedefliyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?