banner39

Çeçen katili ajanlar görüntülendi

İstanbul'da, üç Çeçen sokak ortasında infaz eden Rus ajanların Türkiye'ye geliş-gidişleri kameralara takıldı. Sekiz kişi oldukları tespit edilen ajanlar arasında kadınlar da olduğu tespit edildi

Genel 01.10.2011, 10:45 01.10.2011, 11:48
Çeçen katili ajanlar görüntülendi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Zeytinburnu ilçesinde sokak ortasında üç Çeçen uyruklu vatandaşını infaz eden Rusların izi bulundu.

Habertürk'ün haberine göre, İstanbul'a geliş-gidişleri sırasında kameralara takılan Rus ajanların tebdili kıyafet yaptıkları ortaya çıktı.

Zeytinburnu'ndaki vahşi cinayetten 15 gün önce ajanlardan biri Türkiye'ye giriş yapıyor. Hemen sonraki gün de ikinci ajan giriş yapıyor. Bunlar suistasti planlayan ilk timin elemanlarıydı. İstanbul'da Gülhane'de bir araya geldiler. Bunların hemen ardından tetikçi ve istihbaratçılar İstanbul'a geliyor.

SEKİZ KİŞİLİK EKİP

Tarih 16 Eylül 2011'i gösterdiğinde ise iki tetikçi Zeytinburnu'na gidiyor. Daha önce güzergahları tespit edilen Çeçenler sokak ortasında vahşi bir şekilde öldürülüyor. Ajanlar suikastin hemen ardından Güngören'e kaçıyor. Buradan araç değiştirdikten sonra Şişli'ye geçiyorlar. Toplamı sekizi bulan ajanlar bir sonraki gün Türkiye'yi terk ediyor.

Ajanlar arasında kadınların da olması dikkat çekti. Özellikle Türkiye'den çıkışları sırasında dikkat çekmemek için bazı kadın ajanlar Müslüman görüntüsü vermek için başörtüsü takıyor.

NAZİ HAYRAN AJAN

Çeçenleri katledenler arasında bulunan Nadim Ayupov isimli ajanın tüm ekibin beyni olduğu iddia ediliyor. İddiaya göre Ayupov tam bir Nazi hayranı.

Yorumlar (1)
Miri 11 yıl önce
Bu qatiller hep beyledi. ALLAH bunlarin belasini versin inshallah.
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?