banner39

Cem Ersever'in yeni görüntüleri çıktı

JİTEM'in kurucularından Binbaşı Ahmet Cem Ersever'ın cesedine ilişkin yeni görüntülerin ortaya çıktığı iddia edildi.

Genel 21.01.2011, 14:56 21.01.2011, 14:59
Cem Ersever'in yeni görüntüleri çıktı

Türkiye'de 1993'lü yıllarda PKK örgütünün iç yüzünü ortaya çıkartmak için girişimde bulunan bir çok isim ortadan kaldırıldı.

Bunların başında ise JİTEM'in kurucularından Binbaşı Ahmet Cem Ersever geliyor. Ersever cinayeti tam 17 yıldır aydınlatılamadı ancak cinayetin nasıl işlendiğine ilişkin ortaya çıkan fotoğraflar Ersever'in nasıl öldürüldüğü yönünde ipuçları veriyor. Ergenekon davasıyla birlikte gündeme gelen faili meçhul cinayetler içinde Ersever cinayeti önemli bir yer tutuyor. 1990'lı yıllarda JİTEM bölge komutanı olarak PKK'ya karşı mücadele veren binbaşı Ersever, daha sonra JİTEM'den ayrılmış ve 'Gerçekler Türk milletinden gizleniyor' diyerek o gün içinde olduğu yapıyla ters düşmüştü. Kamuoyuna PKK ve JİTEM'in iç yüzüyle ilgili açıklamalarda bulunması beklenen Ersever, bir süre sonra kaçırılmış ardından da Elmadağ yakınlarında cesedi bulunmuştu.

ELLERİ ARKADAN DEĞİL, ÖNDEN BAĞLIYMIŞ

Basında ''Çok şey bilen adam elleri arkadan bağlı ve başına iki kurşun sıkılarak öldürüldü'' diye 4 Kasım 1993 ve sonrası günlerde haberler çıkmıştı. Ersever'in bugün ortaya çıkan ceset ve olay yeri görüntülerinde ellerinin arkadan değil önden bağlı şekilde öldürüldüğü anlaşılıyor. Elleri önden bağlı olan Ersever'in başından vurulduğu ve kafasının arkasından giren kurşunların yüzünden çıktığı tahmin ediliyor. Yerde cansız vaziyette yatan Ersever'in başının kanlar içinde olduğu ve başının altında da bir çuval olduğu görülüyor. Cinayete ilişkin haberlerde Ersever'in başına çuval geçirildikten sonra kafasından vurulduğu yazılıyordu. Cinayet yerinde başının altındaki çuval adeta olayı doğruluyor. O günün cinayet tutanaklarında akşam vakti güvenlik güçlerine ihbar telefonunun geldiği iddia ediliyor. Cesedin görüntüsünün gece karanlığında çekilmiş olması da ihbarın vaktini doğrular nitelikte. Görüntülerde dikkat çeken bir hususta kireç üzerinde cesedin yatıyor olması. Ersever'in ağzının ise görüntülerde basında çıkan haberlerin aksine bantlı olmadığı görülüyor.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?