banner15

CHP, başörtüsü için bahane buldu

CHP, seçim meydanlarında "başörtüsünü biz çözeriz" söyleminin arkasına sığındı ancak şimdi de "dokunulmazlıklar kalksın ondan sonra destek verelim" diyor.

CHP, başörtüsü için bahane buldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Seçim meydanlarında başörtü sorununu çözeceğini vaat eden ve bu konuda sosyologlarla görüşmeler yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), iktidardan gelen teklifi şarta başladı.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, başörtüsüyle ilgili düzenlemeyi, dokunulmazlıkların kaldırılması ve seçim barajının indirilmesi şartıyla destekleyebileceklerini söyledi.

TBMM'de basın mensuplarına konuşanCHPGrup Başkanvekili Kemal Anadol,Başbakan Erdoğanile Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşen başörtüsü görüşmesini değerlendirdi. CHP'li Anadol, başörtüsü ile ilgili iktidar kanadından gelen teklife sıcak baktıklarını ancak bu konunu tek başına ele almayacaklarını ifade eti.

"AK Parti'nin dokunulmazlıklar konusundaki ne düşüneceklerini merak ediyorum." diyen Anadol, "Türban sorunu, dokunulmazlıkların kaldırılması ve seçim barajının indirilmesine ilişkin toptan bir teklif getirsinler görüşürüz. Onlar iktidar, biz muhalefetiz." diye konuştu.

Anadol, "Sadece başörtüsü değişikliği gelirse destekler misiniz?" sorusuna "Hayır, perakende getirmesinler, gelirse yani maddeler tek tek gelirse olmaz. Hepsini getirsinler görüşelim." cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2010, 17:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48