banner15

CHP Genel Merkezi yakınında hareketli dakikalar

CHP Genel Merkezinin bulunduğu caddede bir araçtan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce havaya ateş edildi.

CHP Genel Merkezi yakınında hareketli dakikalar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Merkezinin bulunduğu caddede bir araçtan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce havaya ateş edildi.

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde Anadolu Bulvarı'ndan CHP Genel Merkezinin girişinin bulunduğu 2179. Sokak'a doğru hareket eden araçtan havaya birkaç el ateş açıldı.

Olayın ardından polis ekipleri, bölgede inceleme yaptı. 

Polis, araçtaki kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

ANKARA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA 

Ankara Valiliği, CHP Genel Merkezi'nin bulunduğu caddede havaya ateş açılmasıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, olayın faillerinin yakalanması için incelemelerin sürdüğü belirtilerek; '26.10.2015 günü saat 19:15 sıralarında CHP Genel Merkezinin bulunduğu Anadolu Bulvarından geçen bir araçtan 4 el ateş edildiği ihbarı alınmış, ilgili bütün ekiplerimiz olay yerine yönlendirilmiştir.

Ekiplerimiz tarafından, araç ve fail veya failleri tespit etmek için yapılan incelemeler titizlikle yürütülmektedir' denildi. 

AK PARTİ’DEN KINAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, siyah renkli bir aracın CHP Genel Merkezi önünden geçerken 5 el ateş etmesine ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Çelik, parti merkezi önünde ateş açılmasını kınayarak faillerin en kısa zamanda yakalanması dileğinde bulundu. Çelik'in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"CHP Genel Merkezi önünde ateş açılmasını kınıyoruz. CHP'ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bütün partilerin güvenliği, demokrasinin güvenliğidir. Faillerin en kısa zamanda yakalanmasını diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 07:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35