banner39

banner35

CHP genel merkezine zırhlı güvenlik

Ankara Valiliğine yapılan başvuru üzerine, parti binası önüne zırhlı polis kulübesi yerleştirildi

Genel 14.02.2017, 14:11 14.02.2017, 14:11
CHP genel merkezine zırhlı güvenlik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'nin Ankara Söğütözü'ndeki genel merkezi önünde güvenlik önlemleri partinin başvurusuyla artırıldı. Valilik CHP Genel Merkez binasının önüne koruma polisleri için zırhlı kulübe yerleştirdi.

CHP'nin talebi üzerine, Ankara Valiliğince Söğütözü'ndeki genel merkez binası önüne koruma polisleri için zırhlı nöbet kulübesi koyuldu. CHP tarafından, parti genel merkezi önündeki koruma polislerinin can güvenliği için Ankara Valiliğine yapılan başvuru üzerine, parti binası önüne zırhlı polis kulübesi yerleştirildi.

Kurşun geçirmez camlı ve projektör aydınlatma sistemi bulunan güvenlik kulübesi, ağır silahlara karşı dayanıklı olarak imal edildi. Aynı anda birden fazla polisin nöbet tutabileceği zırhlı kulübede, 24 saat görev yapılacak.

Siyasilere yönelik suikast iddialarının ardından, geçen ay bir dizi tedbirin hayata geçirildiği CHP'de, Söğütözü'ndeki genel merkez binasının içindeki ve dışındaki güvenlik kameralarının sayısı artırılmış, açıları genişletilmişti.

Ayrıca, genel merkezdeki polis ve özel güvenlik görevlisi sayısı artırılmış, x-ray cihazları yenilenmiş, partiye gelen tüm araçlar hafızalı dijital makineyle kayıt altına alınmaya başlanmıştı.

Öte yandan, söz konusu ihbarlar nedeniyle bir süre önce Başbakanlık tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 4,5 ton ağırlığında zırhlı araç tahsis edilmişti.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?