banner15

CHP, 'itiraf haberi'ni yalanladı

CHP, Kılıçdaroğlu'nun basına kapalı olarak yapılan bir konuşmasında söylediği "manevra yapıyoruz." şeklindeki haberin gerçek olmadığını açıkladı.

CHP, 'itiraf haberi'ni yalanladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, CHP ve CHP yöneticileriyle ilgili olarak "yalan haber üretmeyi alışkanlık haline getiren yandaş medyanın yalan üretim merkezlerinde bugün de üç büyük yalanı bir araya getirildiği" ifade edilerek, Zaman gazetesi tarafından "Kılıçdaroğlu'ndan çok tartışılacak sözler" başlığıyla haber servis edildiği kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına saygısız, çoğulculuk ve çok sesliliğe tahammülsüz, iletişim özgürlüğünü kendi yalan, yanlış, fitne ve fesat habercilik anlayışlarına özgürlük olarak anlayan yandaş medyanın yalan üretim merkezlerinden birinde hazırlanmış 'Kılıçdaroğlu'ndan çok tartışılacak sözler' başlıklı haber bazı gazetelerde de yer aldı.

'Kılıçdaroğlu'ndan çok tartışılacak sözler' başlığıyla yer alan ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Parti Meclisi Toplantısı'nda söylendiği öne sürülen 'Anayasanın bir haftada değiştirilemeyeceğini ben de biliyorum. Siyasi manevra yapıyorum. Manevra yapmayı bilmeliyiz. Referandumda alınan yüzde 42'lik oyun tamamı bize ait. MHP'nin hedefi olmamak için bunu açıktan söylemiyoruz. Açıklarsak MHP'nin baraj altından çıkma çabaları olur... Parti tabanımız maalesef yönetime güvenmiyor. Kaypak bir tabanımız var' sözleri tamamen yalandır.

Tek tek yalan haber üretmekten, bir haberde üç büyük yalanı bir arada kullanma seviyesizliğine ulaşan yandaş medyanın yalan üretim merkezlerini kınıyor, bu yalanların hesabının yargı önünde sorulacağını da kamuoyunun bilgisine sunuyoruz."

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2010, 12:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48