banner15

CHP'de rüşvet skandalı

CHP'nin İstanbul teşkilatında son günlerde rüşvet skandalıyla çalkalandığı ortaya çıktı.

CHP'de rüşvet skandalı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP yönetiminde rüşvet skandalı patlak verdi. Partinin İstanbul teşkilatı bugünlerde bir ilçe başkanı ile bir belediye başkan yardımcısı arasında dönen rüşvet skandalını konuşuyor. Skandalın Önder Sav ve Berhan Şimşek tarafından örtpas edilmeye çalışıldığı iddia ediliyor.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen internet sitelerinden birinde (glercegundem.com) yer alan habere göre, İstanbul teşkilatında rüşvet iddiaları dolaşıyor. İl Başkanı Berhan Şimşek de buna sessiz kalıyor. Şimşek'in sessiz kalmasının nedeni de Önder Sav olarak gösteriliyor.

İddiaya göre, İstanbul'daki bir ilçe başkanı CHP'li belediye başkan yardımcısından arkadaşı için ricada bulunuyor. Belediye başkan yardımcısı ilçe başkanının işini hallediyor. Ancak, ilçe başkanının müteahit arkadaşı belediyeye ödenmesi gereken parayı ödemiyor, onun yerine ilçe başkanına 40 bin TL rüşvet veriyor. Belediyeye ödenmesi gereken meblağın ise kaç TL olduğu bilinmiyor.

Yine iddiaya göre belediye başkan yardımcısı da bu durumu CHP İl Başkanı Berhan Şimşek'e açıklıyor. Ancak Berhan Şimşek üzerinden iki ay geçmesine rağmen konuyla ilgili hiçbir adım atmıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 15:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48