banner39

CHP'li milletvekiller TRT'yi bastı

TRT Genel Müdürlüğü'ne zorla giren CHP'li vekiller tehditler yağdırarak binadan ayrıldı.

Genel 11.01.2016, 23:31 12.01.2016, 08:35
CHP'li milletvekiller TRT'yi bastı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Milletvekillerinden oluşan bir grup TRT Genel Müdürlüğü'ndeydi. Randevuları olmadığı halde Genel Müdür Şenol Göka’nın makamına girmeye çalışan milletvekilleri kapıyı kırma tehdidinde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Levent ve beraberindeki milletvekilleri, geçtiğimiz hafta TRT Türk'te yayınlanan bir programda Atatürk'e ve İsmet İnönü'ye yönelik iftara atıldığı ve cumhuriyet rejimine saldırırıldığı iddiasıyla TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile görüşmek istedi.

Özel Kalem de nezaketle ağırlanan CHP’li grup, TRT Genel Müdürü Şenol Göka gelince de kaba tavırlarını sürdürdü.

CHP'li Gök, sözkonusu programda Atatürk'e ve cumhuriyete ağır ithamlarla saldırıldığını öne sürdü. CHP'li Gök ve TRT Genel Müdürü Göka, Göka'nın makam odasında tartıştı.

TRT Genel Müdürü Göka, programda Atatürk'ün adınının geçmediğini ve tarihi bir dönemin yorumlandığını söyledi. Bunun üzerine TRT Genel Müdürü'nün programı savunduğunu söyleyen CHP'li Gök; "Devletin vergisiyle oluşturulan TRT'de, Cumhuriyet dönemine bu ağır saldırıyı kabul etmiyoruz. Seni de kabul etmiyoruz, sen burada genel müdürlüğünü kabul etmiyoruz.Programı savunuyorsun.Sen artık o koltukta oturamazsın" dedi.

Programın ifade özgürlüğü olduğunu söyleyen TRT Genel Müdürü Göka; "İnşallah programın ifade özgürlüğünün farkına varırsınız. Belgelerle bir dönemin eleştirisidir. Yanlış anlamayın. Eleştiri ile hakareti birbirine karıştırmayın. Atatürk'e bir kelime hakaret yok" dedi.

Gök, TRT Genel Müdürü'ne, Atatürk döneminde camilere yapılan yardımları içeren bir dosya verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?