banner15

CHP'li vekiller Ergenekon duruşmasında

Ergenekon davasını yakından takip eden CHP'nin yeni milletvekillerinden 19'u bugün Silivri'ye giderek duruşmalara katıldı

CHP'li vekiller Ergenekon duruşmasında

CHP'li 19 milletvekili, partilerinden milletvekili seçilen tutuklu sanıklar Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'a destek vermek amacıyla Ergenekon davasının görüldüğü Silivri cezaevinin yanındaki duruşma salonuna gitti. Hafta başında da 45 vekilin ziyaret ettiği duruşma salonuna tutuklu sanık Tuncay Özkan'a destek veren gruplar geldi.

Silivri Cezaevi'nin hemen yanıbaşındaki duruşma salonunda görülen İkinci Ergenekon davası, hafta bayında olduğu gibi hafta sonunda da Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinin ziyaretine sahne oldu. Partilerinin Ergenekon davası tutuklu milletvekilleri Mustafa Balbay ile Mehmet Haberal'a destek vermek için duruşmaya hafta başında 45 kişi olarak katılan vekillerin sayısı hafta sonunda da 19 kişiye düştü. Vekillerden bazıları TBMM plakalı resmi otomobillerle bazıları da CHP'ye ait otobüsle Silivri'ye geldi.

Hafta başında duruşmaya girmeden açıklamalar yapan vekillerin, bugünkü ziyaretlerinin öğle saatlerinde sona ermesi ve çıkışta açıklama yapmaları bekleniyor. CHP'li milletvekillerinin yanısıra davanın başka bir tutuklu ismi olan gazeteci Tuncay Özkan'a destek vermek amacıyla duruşmaya gelen bazı gruplar da salonun önündeki yol kenarında tel örgülere 'Tuncay Özkan serbest bırakılsın" yazılı afiş astılar. Gruplar daha sonra da duruşmayı izlemek üzere binaya girdi.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 11:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35