CHP'nin kurduğu sistem seçim gecesi çöktü

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop, CHP'nin kurduğu seçim takip sisteminin 30 Mart gecesi çöktüğünü açıkladı. CHP'li Emrehan Halıcı da bir sorun yaşadıklarını doğruladı

CHP'nin kurduğu sistem seçim gecesi çöktü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, CHP'nin kendi kurduğu seçim sisteminin 30 Mart gecesi çöktüğünü belirterek ''CHP seçim akşamı kendi seçim sistemlerinde sorun yaşamışlar mıdır? Yaşadılarsa bir kurumun müdürünü çağırmışlar mıdır?'' diye sordu.

CHP’nin siyasi geleneği olarak kaybettiği seçimlere itiraz ettiğini belirten Mustafa Şentop, "1954’de CHP seçimi kaybetmiş. 14 ilde CHP seçime itiraz ediyor. Üzerine şaibe düşürmek için elinden ne geliyorsa yapıyor CHP. Bir parti seçim yenilensin dedi diye seçim yenilenmez. Seçim hukukunda somut gerekçelerle başvuruyorsunuz. Sandık yeniden sayılsın dediniz diye sayılmıyor. Gerekçelere bakılır. Ankara’da yapılan başvuruların büyük kısmı reddedildi İlçe Seçim Kurulları tarafından. Niye? Çünkü gerekçe yok. CHP kendi yeteneksizliğini başkalarına yıkmakta, başkalarına kabahat atmak bakımından çok başarılı bir politika üretiyor." dedi.

Şentop, CHP'nin bir seçim sistemi kurduğunu ve YSK'nın kaldırılmasını istediğini çünkü güncel seçim bilgilerini yükleyemediklerini söyledi.

Şentop, "CHP seçim akşamı kendi seçim sistemlerinde sorun yaşamışlar mıdır?" diye sorarak "Yaşadılarsa bir kurumun müdürünü çağırmışlar mıdır?" ekledi.

Mustafa Şentop'un sorularına cevap veren CHP'li Emrehan Halıcı, seçim gecesi bir sorun yaşadıklarını doğrulayarak Hevalsan'dan çağırdıkları personelle sorunu giderdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 15:41
banner53
YORUM EKLE

banner39