banner39

CHP'ye göre Ergenekon davası çöktü

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasında ifşaatlarda bulunan Özkök'ün ifadesini tersine yorumlayarak "dava çökmüştür" dedi

Genel 03.08.2012, 14:36 03.08.2012, 16:42
CHP'ye göre Ergenekon davası çöktü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silvri'deki Ergenekon davasında önemli ifşaatlarda bulunan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün ifadelerini farklı bir açıdan yorumladı. Kılıçdaroğlu'na göre ifadeler Ergenekon davasını çökertmiş durumda.

Konuyla ilgili özel bir televizyon kanalına konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Sağlıklı çalışan bir demokraside devletin bütün sırlarına vakıf birisi terör örgütü lideri olarak tutuklanıyorsa orada bir sorun var demektir. İfade sonrası dava çökmüştür. Niçin tutuklu kaldıklarının anlamsızlığı ortaya çıktı. Keşke daha önce çağrılsaydı. Yargılanan tüm sanıkların da duruşmalara katılmasının anlamı yoktur. Yargıçlar 'biz size hapis vereceğiz' diyor. Orada artık yeni bir edebiyat oluştu: Silivri Edebiyatı. Parasız eğitim isteyeni hapse atıyorsunuz. Başbakan 'harçlar kaldırılsın' dedi. Müteşekkirim. Bakalım hangi savcı soruşturma açacak."

ÖZKÖK'ÜN İFADESİ

Hilmi Özkök, Ergenekon davasında verdiği ifadelerde, 2003 yılında yaptıkları bir toplantıda Aytaç Yalman'ın "muhtıra" verilmesini istediğini açıklamış, Darbe Günlükleri'nde geçen kendisine ait sözleri onaylamış, ABD'nin kendilerine baskı yaptığını açıklamış ve Ergenekon şemasının doğruluğunu teyid etmişti.

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü