banner39

'Çin malı bıçakla kurban kesmeyin!'

TESK, kurbanlık kesecekleri Çin malı bıçak kullanmamaları konusunda uyardı

Genel 01.11.2011, 16:23 01.11.2011, 17:20
'Çin malı bıçakla kurban kesmeyin!'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, kurban kesecekleri Çin malı bıçaklar konusunda uyardı. Palandöken, "Çin'den gelen ucuz mallar arasında kalitesiz kurban bıçakları da var. Bunlar kurban keserken kullanılmamalı." dedi.

Palandöken, yazılı bir açıklama yaparak, vatandaşları kurban alışverişi konusunda uyardı. TESK Başkanı, bayramlık şeker, tatlı ve unlu gıda satışları konusunda vatandaşı dikkatli olmayı çağırırken, "Korsan satıcılara karşı dikkatli olunmalı." dedi.

Bendevi Palandöken, "Kurban Bayramı nedeniyle piyasada kalitesiz kurban bıçak, satır ve baltalar satılmaktadır. İstenmeyen olaylara meydan vermemek için bu tür bıçak, balta ve satır gibi ürünlerden uzak duralım. Çünkü, işi bilmeyen acemi kasaplar kurban yerine kendilerini kesmektedirler. Yapılan iş ustalık ister, mutlaka görevli kasaplarımıza kurbanlıklarınızı kestirin." diye uyardı.

Kurban Bayramı öncesi alışverişlerin hız kazanmaya başladığını belirten Palandöken, "Bayrama kadar piyasada olmayan sadece bayramlarda ortaya çıkan ve günü kurtarmak adına çarşı, pazar ve sokaklarda rastgele tezgah açan korsan satıcılara mutlaka dikkat edilmelidir. Vatandaşlarımız sağlıklarını ön planda tutarak, bilmediği yerlerden, merdiven altında üretilen sağlıksız gıda alışverişi yapmamalıdır." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?