Cizre'de yaralı ihbarında 3 kez farklı adres bildirildi

Cizre'de yaralı ihbarlarında farklı adresler verildiği ancak yaralılara ulaşılamadığı açıklandı

Cizre'de yaralı ihbarında 3 kez farklı adres bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaralıların bulunduğu iddia edilen binaya ilişkin ihbarı yapan kişilerin 3 kez farklı adres bildirdiği, verilen adresleri kontrol eden güvenlik güçlerinin yaralılara ulaşamadığı belirtildi.

Cudi Mahallesi'ndeki evin bodrum katında oldukları ileri sürülen yaralıları hastaneye ulaştırmak amacıyla gönderilen iki ambulansın, PKK mensuplarınca yollara yerleştirilen el yapımı patlayıcılar, kazılan çukurlar ve ateş açılması nedeniyle ikametgaha yaklaşık 600 metre uzaklıkta bulunan güvenli bölgedeki bekleyişi sürüyor.

Önceki gün öğle saatlerinden bu yana güvenli bölgede bekleyen ambulanslara şu ana kadar herhangi bir yaralı getirilmezken, verilen adreslere yönlendirilen Cizre Belediyesine ait ambulans ise PKK'lıların açtığı ateş nedeniyle bölgeye giremiyor.

İlk günden bu yana 112 Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Merkezini arayıp yaralıların bulunduğu binaya ilişkin ihbarı yapan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile diğer kişilerin 3 kez farklı adres bildirdiği ortaya çıktı.

Verilen adresleri kontrol eden güvenlik güçlerinin yaralılara ulaşamadığı, yakınlardaki binalar ile bölgedeki kontrollerinin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan, yaralıların yanında olduğunu iddia ederek yabancı basın mensuplarıyla telefon bağlantısı kurdukları belirlenen Mehmet T. ve Mehmet Y'nin de şimdiye kadar sağlık ekiplerinden yardım talebinde bulunmadığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 16:46
banner53
YORUM EKLE

banner39