CNR Kitap Fuarı sona erdi

Bu yıl "Çanakkale Savaşı'nın 100. Yılı" temasıyla düzenlenen CNR Kitap Fuarı, bugüne kadar 308 bin ziyaretçi ağırladı.

CNR Kitap Fuarı sona erdi

Bu yıl "Çanakkale Savaşı'nın 100. Yılı" temasıyla düzenlenen CNR Kitap Fuarı, sona erdi. 

İstanbul CNR EXPO Yeşilköy'de 27 Şubat'ta açılan ve bugüne kadar 308 bin kitapseveri ağırlayan fuar, CNR Holding tarafından Basın Yayın Birliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlendi. 

600 markayla 250'nin üzerinde yayınevinin katıldığı fuarda, çeşitli etkinliklerin yanı sıra eğitim ve edebiyat camiası, yazar ve okurlar da bir araya gelme fırsatı buldu. 

İstanbullu okurların son gününde de yoğun ilgi gösterdiği fuar, bugün saat 20.00'ye kadar gezilebilecek.

"FUARA İSTANBULLU OKURLARIN YOĞUN BİR İLGİSİ VARDI"

CNR Kitap Fuarı Proje Müdürü Pınar Uysal, yaptığı açıklamada, fuarı İstanbul'un merkezinde ikinci kez gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Kente, ziyaretçinin rahatlıkla ulaşacağı yeni bir kitap fuarı kazandırdıklarını ifade eden Uysal, şöyle devam etti:

"İlgiden çok memnunuz. İstanbullu okurların yoğun bir ilgisi vardı. 10 gün boyunca burada, şu saat itibariyle 308 bin kişiyi ağırladık. Dolayısıyla çok memnunuz. İnşallah bir sonraki yıl bunun katlanarak devam etmesini bekliyoruz."

"ORGANİZASYONLARIN SAYISI ARTTIKÇA KİTAP OKURLARININ DA SAYISI ARTACAK"

Uysal, her türden kitabın ilgi gördüğü fuarda, hafta içi daha çok çocukları, hafta sonu da yetişkin okurları ağırladıklarını anlattı. 

Her kitabın, her yayınevinin ayrı bir kitlesi olduğunu dile getiren Uysal, şunları kaydetti:

"Bizim bu yıl ikinci yılımız. Önümüzdeki yıl ziyaretçi sayısının daha fazla olmasını bekliyoruz. Bu organizasyonların sayısı artıkça kitap okurlarının da sayısı artacaktır diye düşünüyorum. Kitap fuarları, özellikle çocuklar için çok önemli. Çocuğun gelip burada kitaba dokunması, bakması, buradan bir kitap alıp okuyup devamını getiriyor olması, yeni bir okurun kazanımıdır. Dolasıyla bence çok önemli. Özellikle yetişkinlerin çocuklarını bu tarz organizasyonlara getirmeleri gerekiyor ki ilerde okur sayısının artmasını sağlayalım. 10 gün boyunca burada çok önemli isimleri ağırladık. O yüzden fuar önemli diye düşünüyorum." 

Uysal, fuarın gelecek yıl da 10 gün açık kalmasının planlandığını belirtti.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 20:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35