banner39

Çocuk Vakfı'ndan cumhurbaşkanı adaylarına mektup

Çocuk Vakfı, üç cumhurbaşkanı adayına mektup yazarak çocuk sorunlarıyla ilgili düşüncelerini soracak

Genel 09.07.2014, 11:46 09.07.2014, 11:46
Çocuk Vakfı'ndan cumhurbaşkanı adaylarına mektup

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çocuk Vakfı, cumhurbaşkanı adayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, çocuk sorunlarıyla ilgili düşünce ve önerilerini öğrenmek amacıyla mektup gönderecek.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamaya göre, mektup "Çocukların Cumhuriyeti Çocukların Cumhurbaşkanı" yaklaşımını içeriyor.

Mektupta, cumhurbaşkanı adaylarına yönelik 3 soru yer alıyor. Cumhurbaşkanı adaylarının çocukları dinlemesi ve nasıl bir cumhurbaşkanı istediklerinin öğrenilmesi amacıyla gönderilecek mektupta, adayların çocuk sorunlarının çözümüne ilişkin düşünce ve önerileri kamuoyuyla paylaşılacak.

 Türkiye'nin çocuk haritasına yansıyan ve çözülmesi gereken öncelikli çocuk sorunlarına yer verilen mektup, çocuk hakları temelinde çocuk politikası, Türkiye Çocuk Yasası ve çocuğun bütün haklarıyla görünür olacağı yeni anayasanın hazırlanmasını da öneriyor.

Mektupta adaylara yönelik, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı süresince çocukları dinlemeyi ve görüşlerini almayı düşünüyor musunuz?", "Cumhurbaşkanlığınız döneminde hayata geçirilmesini arzu ettiğiniz Türkiye'nin Çocuk Politikasına ilişkin görüşlerinizi paylaşır mısınız?", "Cumhurbaşkanlığınız döneminde Türkiye çocukların cumhuriyeti olabilecek mi?" soruları yer alıyor. 

Cumhurbaşkanı adayları Erdoğan, İhsanoğlu ve Demirtaş'a gönderilecek mektup ve cevapları, vakfın "www.cocukvakfi.org.tr" sitesinden görülebilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?