'Çocuklara bir heybe de senden olsun'

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, son yılların en büyük acılarının yaşandığı Suriye’ye mutluluk götürmeye, Fırat Kalkanı Bölgesi’nde Sınırsız Şenlik 2’yi düzenlemeye hazırlanıyor. 16-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan şenliğin son 2 günü ise Kilis Öncüpınar Kampları’nda yaşayan çocuklar için olacak.

'Çocuklara bir heybe de senden olsun'

Bu yıl ikincisi düzenlenen ''Sınırsız Şenlik'' etkinliği ile Suriyeli çocukların yüzü gülüyor.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki çocuklara kırtasiye malzemeleri ulaştırılacak.

16-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan şenliğin son 2 günü ise Kilis Öncüpınar Kampları’nda yaşayan çocuklar için olacak.

7 yılı aşkın bir süredir devam eden iç savaşın en büyük mağduru hiç şüphesiz masum çocuklar oldu.

Sorumlusu olmadıkları savaşın pençesinde kimi zaman mülteci botlarıyla boylarından büyük denizleri aşmak zorunda kaldılar, kimi zaman hain bir bombanın enkazında can verdiler. Ve ne yazık ki tüm bunlar dünyanın gözü önünde gerçekleşti.

Suriye savaşı tamiri mümkün olmayan yaralar açarken milyonlarca insanı da mülteci haline getirdi. Öyle ki Suriye halkının bir kısmı kendi ülkesinde mülteci konumuna düştü.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarıyla DAEŞ’tan temizlenen Fırat Kalkanı Bölgesi’ne yerleşen yüzbinlerce insan, hayatlarını mülteci kamplarında geçiriyor. Bu bölgede okul çağında 350 bini aşkın çocuk bulunuyor.

Türkiye’nin de her alanda destek olduğu Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki savaş mağduru çocuklara Uluslararası Mülteci Hakları Derneği sokak oyunları, filmler, gösteriler, deney atölyeleri, yarışmalar ve sevgimizi götürecek. 

Hayatları boyunca unutamayacakları bir gün yaşatmayı amaçlanan çocuklara ayrıca içi kırtasiye malzemeleri dolu heybelerini de hediye edilecek. “Heybeli Çocuk” adlı projeyle heybelerine kavuşan çocukların 1 yıllık kırtasiye ihtiyacı karşılanmış olacak. Siz de tanesi 25 TL olan heybelerden alarak bir çocuğun yüzündeki tebessüme sebep olmak ister misiniz?

Sizde bir çocuğu sevindirmek istiyorsanız 25 TL karşılığında bir heybe dolusu kırtasiye ürünü için bağış yapabilirsiniz.

Bir heybe de sizden olsun!

Heybe için katkıda bulunmak isterseniz IBAN;

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği

Ziraat Bankası Fatih Şubesi

Iban : TR790001000488679771375001

NOT: Bağış yaparken kod kısmına “Heybe” yazmanız gerekmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 01:17
banner53
YORUM EKLE

banner39