banner39

Çocuklara içki içirenlere suç duyurusu

İstanbul'da bir AVM'de açılan içki standında çocuklara içki içirenler hakkında TAPDK tarafından suç duyurusu yapıldı

Genel 17.12.2012, 17:19 17.12.2012, 17:19
Çocuklara içki içirenlere suç duyurusu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TAPDK, bir alışveriş merkezindeki ''şarap tadım günleri'' etkinliğinde çocuklara alkollü içki içirildiği iddiaları üzerine yaptığı inceleme sonrasında olayın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK)'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, yazılı ve görsel basında ''AVM'de rezalet, çocuklara içki içirdiler'' gibi başlıklarla kamuoyuna yansıyan ''şarap tadım günleri'' etkinliği ile ilgili olarak kurum tarafından inceleme başlatıldı.

Açıklamada şöyle denildi:
''Mevcut yasa ve yönetmelikler çerçevesinde yapılması gereken ve yalnızca 18 yaşından büyüklere yapılacak olan bir etkinlikte tespit edilen kabul edilemez görüntüler ayrıntılı olarak incelenmiş ve yapılan değerlendirmeler sonucunda, kurumumuz tarafından olayın sorumluları hakkında ivedilikle suç duyurusunda bulunulmuş, stand kiralayan alkollü içki firmaları konuyla ilgili olarak 4733 sayılı kanun kapsamında yazılı olarak uyarılmıştır.
Konuyla ilgili yapılan uyarıda söz konusu aykırılığın tekrarı halinde uyarı yapılmaksızın Kurum tarafından verilen belgelerin iptal edileceği bildirilmiştir. Diğer taraftan, özellikle çocukları ve gençleri alkolün zararlı etkilerinden korumaya yönelik benzer etkinliklerin kurallarını belirleyen mevzuat hükümleri güncellenmekte olup, devam eden çalışmaların neticeleri kısa süre içinde kamuoyuna duyurulacaktır''

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?