Çolakkadı'dan şiirli veda

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığına atanan Turan Çolakkadı, meslektaşlarına adliyenin sitesinden yayınladığı mesajla veda etti

Çolakkadı'dan şiirli veda

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığına atanan Turan Çolakkadı, İstanbul Adalet Sarayı’nın resmi sitesinden veda mesajı yayınladı.

Üç yıla yakın yürüttüğü başsavcılık görevinden ayrıldığını hatırlatan Çolakkadı, “Meslek hayatım boyunca adalet duygusu içinde hukukun üstünlüğü prensibine uygun davranmaya gayret ettim. Meslektaşlarımın gayretli çalışmalarını takdir ettim, kendimi de onlardan biri olarak gördüm. Adalet personelimizi de bizlerden farklı görmedim, kim işini iyi yapıyorsa onun takdir edilmesi gerektiğini hep vurguladım.” dedi.

Çolakkadı mesajında, “Şimdi görevimi, geçmişte uzun yıllar birlikte çalıştığım, kendisini kardeşim gibi sevdiğim, benden devraldığı görevi üstün bir gayret ve başarıyla yürüteceğine inandığım, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı sayın Hadi Salihoğlu'na devrediyorum. Sizlere de elveda diyorum.” ifadelerini kullandı. Çolakkadı mesajını, ‘İşte geldik gidiyoruz, şen olasın Halep şehri’ dizesiyle bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 12:13
banner53
YORUM EKLE

banner39