banner15

Çölaşan, yüzde 58 için 'hainler' dedi

ADD Genel Başkanı Çölaşan, referandumda evet diyen yüzde 58'lik oran için "ihanet içindelere" dedi.

Çölaşan, yüzde 58 için 'hainler' dedi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı ve Danıştay eski Başsavcısı Tansel Çölaşan, referandumda 'evet' oyu kullanan yüzde 58'lik kesimi ihanetle suçladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şubesi tarafından organize edilen "Türkiye nereye gidiyor" konulu panale Danıştay eski Başsavcısı Tansel Çölaşan ve eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu katıldı.

Panelde konuşan Çölaşan referandumda yüzde 42'lik dilimin dışındakileri gaflet dalalet ve ihanet içinde olmakla itham etti. Referandumda oy kullanan vatandaşları bilinçli oy kullanan ve kullanmayanlar olarak ikiye ayıran Çölaşan, "O oylar bilinçli ise ne ala. Bilinçli olmayan yani yüzde 42'lik dilimin dışında olan oylar bana göre, gaflet, delalet ve ihanet içindedirler." dedi.

Eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ise konuşmasında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)'nin Hrant Dink davasındaki kararının Adalet Bakanlığı'nın yüzünde patladığını savundu. AİHM'nin Hrant Dink davası hakkında verdiği kararı değerlendiren Eminağaoğlu "Acaba Adalet Bakanı Sadullah Ergin istifa etmeyi düşünüyor mu?" diye sordu.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2010, 14:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet TOKKAN
Ahmet TOKKAN - 9 yıl Önce

Bu kadının zihniyeti belli,ayrıca önyargılı.Evet oyları % 90 bile çıksa yine hain ilan ederdi bu insanları,çünkü o ve onun zihniyetinde olanların dişındakiler,hiçbir şey bilmez,geri zekalı,yobaz ve irticacıdırlar.Nediyelim yüce Allah alnını secdeye getirsin inşaallah.Getirmez isede bidiği yere koysun.

banner39

banner36

banner37

banner35