banner39

Çözüm Süreci heyetleri 'İzleme Kurulu'nu görüştü

Ankara'da dün toplanan yapılan Çözüm Süreci toplantısından sonra, hükümet kanadıyla HDP Meclis'te bir araya geldi. Pervin Buldan, hafta sonu İmralı'ya gideceklerini söyledi. Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "İzleme Kurulu"nun kurulduğu iddialarını yalanladı

Genel 12.03.2015, 23:40 13.03.2015, 10:17
Çözüm Süreci heyetleri 'İzleme Kurulu'nu görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'da dün gerçekleşen çözüm süreci toplantısı sonrası gözler HDP ile hükümet arasında gerçekleşecek temasa çevrilmişti. 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP Grup başkanvekili Pervin Buldan ile HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder TBMM'de bir araya geldi. 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile TBMM'de görüştü.  İzleme komitesinde yer alacak 16 isim belirlendi. Heyette bölge başkanları ile Akil İnsanlar'dan isimler yer alacak.

AKDOĞAN: KÜLLİYEN YALANDIR

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Çözüm Süreci'ne ilişkin izleme heyetinde yer alan isimlerin belirlendiği iddialarıyla ilgili, "Bazı basın organlarında 16 kişilik izleme heyeti kurulduğu belirtilerek isim listesi yayınlanmaktadır. Bunlar külliyen yalan ve uydurmadır" açıklamasında bulundu.

Akdoğan, "Meclis'te gerçekleşen sıradan bir görüşmeye atfen spekülasyonlara yol açacak açıklamalar yapılması sürecin ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır" dedi.

PERVİN BULDAN: 16 KİŞİLİK HEYET OLUŞTURULDU

Buldan, bunun rutin görüşmelerden bir tanesi olduğunu belirterek, "Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile görüştük. Tabii izleme kuruluyla ilgili görüşlerimizi belirttik. Ama onların İmralı adasına ne zaman gideceği henüz netleşmedi. Haftasonu bizgidiyoruz, bunu netleştirdik" dedi.

Pervin Buldan, görüşme sonrası 16 kişilik bir izleme heyetinin oluşturulduğunu açıkladı.

Buldan, "Heyet, bölge başkanları ve akil adamlardan oluşacak. Heyet, bir sonraki İmralı görüşmesine katılacak. Görüşmeye Sırrı Süreyya Önder ile katıldık" diye konuştu.

7'Sİ AKİL ADAMLARDAN

İzleme Heyeti'nde olacak 16 kişiden 7'si Akil AdamlarHeyeti'nin bölge başkanlarından olacak, ancak geriye kalan 9 kişinin kim olacağı henüz açıklanmadı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?