banner15

Cumhurbaşkanlığı Sarayı halkın ziyaretine açılıyor

Cumhurbaşkanlığı Sarayı, internet üzerinden bireysel olarak yapılacak başvurular yoluyla vatandaşların ziyaretine açılıyor.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı halkın ziyaretine açılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı, internet üzerinden bireysel olarak yapılacak başvurular yoluyla vatandaşların ziyaretine açılıyor. 

Alınan bilgiye göre, vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı ziyaret için başvurularını, Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde yer alan "Külliye Ziyareti Başvurusu (http://ziyaret.tccb.gov.tr/)" linki aracılığı ile gerçekleştirebilecek.

Sadece internet üzerinden yapılacak başvurular, TC Kimlik No ve iletişim bilgileri girilmek suretiyle yapılacak. 

Başvurunun ardından vatandaşlara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programına ve başvuruların yoğunluğuna göre belirli seçenekler sunulacak ve başvuru sahiplerine kesin teyit için son bildirim, telefon üzerinden Halkla İlişkiler Başkanlığı'nca yapılacak. 

Ziyaretlerin cuma günleri, öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki grup halinde gerçekleşmesi planlanırken, her bir grubun yaklaşık 40 kişiden oluşması, ziyaretin rehber eşliğinde ortalama 90 dakika sürmesi öngörülüyor. 

Vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı Sarayı ziyareti kapsamında sırasıyla idari binalar, bahçe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamının da bulunduğu ana binanın zemin katı ve halihazırda halkın kullanımına açık olarak hizmet veren Beştepe Millet Camii'ni gezebilecek. 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı, gruplar halinde gerçekleşen kabuller ve resepsiyonlar vesilesiyle de halen vatandaşlar tarafından ziyaret edilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 07:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35