banner39

Cumhuriyet'te ilginç bir ilan

Malatya Zirve Yayınevi'nde üç yıl önce meydana gelen misyoner cinayetleriyle ilgili olarak bugün Cumhuriyet gazetesinde bir anma ilanı yer aldı

Genel 18.04.2013, 17:26 18.04.2013, 17:34
Cumhuriyet'te ilginç bir ilan

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Malatya'da 6 yıl önce işlenen Zirve Yayınevi cinayetinde hayatını kaybedenler için Cumhuriyet Gazetesi'nde bir anma ilanı yayınlandı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının yer aldığı anma ilanında İzmir, Elazığ ve Malataya'da anma törenleri düzenleneceği duyuruldu.

İNCİL'DEN BÖLÜMLE ANMA İLANI

İlanda İncil'den ' Gökten bir ses işittim. «Şunu yaz: bundan böyle Rab'be ait olarak ölenlere ne mutlu!» diyordu. «Evet» diyor Ruh, «uğraşlarından dinlenecekler. Çünkü yaptıkları işler onları izleyecektir.' bölümü de kullanıldı.

ÜÇ HIRİSTİYAN MİSYONER ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Malatya'da 18 Nisan 2007'de incil basımı yapan Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmüştü.

HURŞİT TOLON SANIKLAR ARASINDA

Malatya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, görülmekte olan dava kapsamında üç kişinin boğazının kesilerek öldürülmesi ile ilgili olarak Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu dört kişi hakkında 18 Ocak 2013 Cuma günü tutuklama kararı vermişti.

BALBAY'IN YARGILANDIĞI ERGENEKON'LA BİRLEŞTİRİLDİ

Zirve Yayınevi katliamı Mart 2011'de, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay'ın da tutuklu sanık olarak yargılandığı Ergenekon soruşturması kapsamına alındı.

banner53
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?