banner39

ÇYDD'yi ilköğretim kitabında öğretiyorlar! / BELGE

Ergenekon davasında ismi sık sık geçen ÇYDD ile onun kurucusu Türkan Saylan, MEB tavsiyeli kitapla öğrencilere öğretiliyor

Genel 02.04.2012, 10:49 02.04.2012, 13:23
ÇYDD'yi ilköğretim kitabında öğretiyorlar! / BELGE

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim 5. Sınıflarda okutulan ders kitaplarında Çağdaş Yaşamı Desketleme Derneği (ÇYDD) ile Türkan Saylan'ın da yer aldığı belirlendi. Kamuyou ÇYDD'yi Ergenekon davası ve "Cumhuriyet Mitingleri"nden hatırlıyor.

Dr. Murat Gürkan Gülcan, Özen Bayram, Zafer Kılıç, Fatih M. Karakaya, Aliye Midilli tarafından kaleme alınan kitapta ÇYDD'nin kuruluşu ve amacı anlatılıyor. Kitapta, ÇYDD ile ilgili öğrencilerin alıştırma ve araştırma yapmaları da isteniyor. Kitapta ayrıca bir dergide Türkan Saylan'la ilgili habere de yer veriliyor.

Ergenekon davası kapsamında aramaların yapıldığı ÇYDD'de ve Türkan Saylan'ın evinde öğrencilere burs verildiği sırada gözetilen kriterler ortaya çıkmıştı. Derneğin özellikle İmam-Hatip mezunu ve cemaat evlerinde kalan öğrencileri fişlediği, onlara burs verilmemesi gerektiği yönündeki politikalarını ortaya koyan dökümanlar ele geçirilmişti.

Derneğin kurucusu Türkan Saylan da cumhurbaşkanlığı seçimi dönemlerinde düzenlenen "Cumhuriyet Mitingleri"ni organizatörleri arasında yer almıştı.

Kitap MEB Talim TK tarafından 4/2/2008 tarih ve 14 sayılı kararıyla 5 yıl süre ile ders kitabı olarak kabul edilmişti.


banner53
Yorumlar (1)
stgeg 9 yıl önce
cok hoş
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?