banner15

Darbeciler helikopterden mermi sandığı düşürmüş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast için giden helikopterlerden birinden, Marmaris ilçe merkezine içerisindeki mühimmatlarla birlikte bir sandığın düştüğü, o sırada darbe karşıtı gösteriye katılmak için sokağa çıkan bir vatandaşın, aracının önüne düşen mermileri toplayarak polise teslim ettiği tespit edildi.

Darbeciler helikopterden mermi sandığı düşürmüş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişimine ilişkin Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Çiğli 2. Ana Jet Üssünden içerisindeki SAT, Özel Kuvvetler ve MAK timlerinin bulunduğu helikopterlerden birinden Marmaris ilçe merkezine mermi sandığının düştüğü, suikast girişiminde başarısız olan darbeci askerlerin, kendilerini almadan bölgeden uzaklaşan helikoptere ateş ettiği bilgileri yer aldı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının, 2 polisin şehit edildiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimine ilişkin 44'ü tutuklu 47 sanık hakkında hazırladığı, Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 211 sayfalık iddianame, saldırıya ilişkin ilginç detaylara yer verildi.

İzmir Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü Kimlik Tespit Büro Amirliği ve İzmir Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü tarafından olay yeri ile çevresi, darbeci askerlerin kullandığı helikopter, silah ve mühimmatlar, zanlıların sigara izmariti ve su şişelerinden elde edilen parmak izi, kan, tükürük gibi biyolojik materyaller, suikast girişimini bu kişilerin yaptığını ortaya koydu.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 12:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48