banner15

Darbenin işkenceci komutanı Huzurevi'nde

12 Eylül döneminin Mamak Cezaevi Müdürü, işkenceci Albay Raci Tetik'in Avustralya'da huzurevine yerleşmeyi planladığı ortaya çıktı

Darbenin işkenceci komutanı Huzurevi'nde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

12 Eylül 1980 darbesinin işkence merkezi Mamak Cezaevi’nin gaddar komutanı emekli Albay Raci Tetik Avustralya’da çıktı. Taraf gazetesinin haberine göre, 12 Eylül döneminde işkencehaneye dönüşen Mamak Cezaevinin “Buranın Allah’ı benim” diyen komutanı emekli albay Raci Tetik tedavi için Avustralya’da huzurevine yerleşecek.

Cezaevi komutanlığı yaptığı dönemde “Mamak’ın Allah’ı benim” diyerek mahkumlara her türlü baskıyı uyguladığı öne sürülen Raci Tetik’in eşi Aliye Tetik Taraf Gazetesi'ne konuştu.

Eşinin sadece emirleri uygulayan bir subay olduğunu, yaşananlardan dolayı kendisinin de çok üzgün olduğunu vurgulayan Tetik şunları söyledi: “12 Eylül’ün tüm faturası belli insanlara çıkartılmak isteniyor. Biz bu konunun muhakemesini kendi vicdanımızda yaptık ve kapattık. Eşim hakkında ifadeye çağırılması için tebligat gönderildiği haberlerini okuduk ama bize tebligat falan gelmedi. Eşim de uzun zamandır tedavi olabilmek için Avustralya’da. Tedavisi devam ediyor. Ben de yanına gideceğim. Hatta buradaki düzende o kadar çarpıklıklar var ki orada huzurevine yerleşmeyi bile düşünüyoruz. Benim de, eşimin de içi, vicdanı rahat. Tek isteğimiz artık huzurlu bir yaşam sürmek”

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 15:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35