banner39

Demirtaş: Kalıcı barışı sağlayacağız

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Çözüm sürecinin gereğini yaparak, öncelikle kalıcı barışı sağlayacağız" dedi.

Genel 04.06.2015, 00:23 04.06.2015, 00:23
Demirtaş: Kalıcı barışı sağlayacağız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Çözüm Süreci'nin gereğini yaparak, öncelikle kalıcı barışı sağlayacağız. Bizler burada, Gabar'da, Cudi'de silah sesleri değil, kuş sesleri duyacağız artık" dedi.

Demirtaş, Karayolları Parkı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, seçimlere 3 gün kaldığını hatırlatarak, 3 gün boyunca boş durulmaması ve seferberlik ruhuyla bütün Türkiye'ye güven verilerek, seçim çalışmalarının büyütülmesi gerektiğini söyledi.

Sandık güvenliği için gençlere çağrıda bulunan Demirtaş, "Halkın iradesini, oyunu sandıkta koruyacak olan sizlersiniz. Sandıkları boş bırakmayın. Sandık güvenliğini sağlarsak baraj sorunumuz olmayacaktır inşallah. Bu kritik dönemde oyu sandığa atmak kadar sandıktan çıkarmak da çok önemlidir. Orada da sizlere, Mardin'in gençlerine güveniyoruz" diye konuştu.

"SEÇİM TÜM ORTA DOĞU'YU ETKİLEYECEK"

Demirtaş, seçimin Orta Doğu için de çok önemli olduğuna işaret ederek, şunları dile getirdi:

"Bu seçim sadece Türkiye'yi değil tüm Orta Doğu'yu etkileyecek. Bütün Orta Doğu'da domino etkisi yaratacak bir seçim gerçekleşecek. Mardin'deki her kardeşim de eminim ki bunun öneminin, bunun tarihi bir fırsat olduğunun farkında. Meydanları dolduran kardeşlerim de bu kritik dönemde partimizin oynayacağı rolün farkında olduğu için meydanlarda. Bizler büyük insanlık şiarıyla yola çıkmış, büyük insanlığın değerlerini burada, Mezopotamya topraklarında, Anadolu'da yeniden ayağa kaldırmaya söz vermiş, ant içmiş insanlar olarak elbetteki heyecanlı olacağız, yüreğimiz kıpır kıpır olacaktır."

Kaynak:AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?