banner39

'Deniz Feneri e.V. belgelerinde tahrifat' iddiası

Deniz Feneri e.V. davasının savcıları, 18 kişi hakkında mahkemenin verdiği kararın bir bölümünü yok sayıp, işlem yaptıkları gerekçesiyle HSYK’ya şikayet edildi

Genel 01.08.2011, 16:43 01.08.2011, 16:43
'Deniz Feneri e.V. belgelerinde tahrifat' iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye, Orgeneral Işık Koşaner ve üç kuvvet komutanının görevi bırakması ve Yüksek Askeri Şüra'yı tartışırken medyanın gündeminde yok edilen bir paragraf var...

Türkiye Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve üç kuvvet komutanının emekliliklerini istemesi ve bugün başlayan Yüksek Askeri Şüra'yı tartışsa da medyanın gündeminde Deniz Feneri e.V soruşturmasındaki mahkeme belgesenin tahrip edilmesi konusu var.

Haber7'nin haberine göre, Deniz Feneri e.V. davasının savcıları, 18 kişi hakkında mahkemenin verdiği kararın bir bölümünü yok sayıp, işlem yaptıkları gerekçesiyle HSYK’ya şikayet edildi. Savcılara üç ayrı suçlama var. Uzmanlara göre böyle bir tahribatı savcılar ya da polisin yapması mümkün.

Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Akman, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, Kanal 7  Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan ve RTÜK eski Başkanı Zahit Akman'ın tutuklu olduğu soruşturmanın, çok önemli bir mahkeme evrakında böyle bir tahrifatın yapılması zihinleri karıştırdı.

Kamuoyu "Bu paragrafı kim yok etti?" sorusunun cevabını merakla bekliyor.

İddiaya göre, mahkeme kararının aslı yukarıdaki gibi (solda), ancak savcılar ya da polis tarafından mı yapıldığı tam olarak bilinmeyen bir şekilde ilgili bölümler (sağda) yok edilerek yeni kopyayla işlem yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?