banner39

Deniz Gezmiş sorusu Feyzioğlu'nu kızdırdı

TBB Başkanı Feyzioğlu, babasının CHP milletvekili olarak Deniz Gezmiş'in idamı için imza verdiği yönündeki bir soru üzerine çok kızdı

Genel 05.06.2014, 12:25 05.06.2014, 12:25
Deniz Gezmiş sorusu Feyzioğlu'nu kızdırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Deniz Gezmiş'in idam edilmesi için imza veren CHP'lilerin arasında kendi babasının bulunmasıyla ilgili yöneltilen bir soruya çok kızdı. Feyzioğlu, kişinin ailesiyle yargılanamayacağını ifade etti.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde, Aşkiye Neşet Çal Salonu'nda düzenlenen "demokrasi" konulu konferansta konuşan Feyzioğlu, "Üç fidanı asmak için toplanan imzalar ve CHP tarafından verilen 28 imzadan biri de Murat Feyzioğlu'dur. Bunun için özür dileyecek misiniz?" sorusuna çok sert tepki gösterdi.

Konferansı izleyenlerden biri, konuşmasının ardından Feyzioğlu'na, "Üç fidanı asmak için toplanan imzalar ve CHP tarafından verilen 28 imzadan biri de Turhan Feyzioğlu'dur. Bunun için özür dileyecek misiniz?" diye sordu.

Bu kişiye tepki gösteren Feyzioğlu, "Saçmalamak için mi çıktın buraya. Haydi oradan sen de. Hiç kimseyle özür dileyecek bir şeyim yok benim. Buraya kendi ismimle geldim. Hiç kimsenin adıyla gelmedim buraya. Ayıptır şu yaptığınız. Bir insanı ailesiyle yargılamak faşistliktir. Sen faşistsin" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?