banner39

'Devrim temalı' Arapça grafiti yarışması

Türkiye'de ilk defa Arapça grafiti yarışması yapılacak. Yarışmanın teması Arap Baharı, Tahrir Meydanı, Devrim, İnsan, okumak, özgürlük ve adalet olacak

Genel 21.11.2013, 18:23 04.05.2013, 14:00
'Devrim temalı' Arapça grafiti yarışması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'nin ilk Arapça grafiti yarışmasının "Uluslararası Arapça Yarışmaları" bünyesinde yapılacağı bildirildi.
Arapça Yarışmaları Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Ortadoğu, barış ve kardeşlik temalı Arapça grafiti yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Arapça yarışmaları bünyesinde gerçekleştirilecek.

Yarışmada kullanılacak Arapça kavramlar arasında "özgürlük ve adalet", "oku", "insan", "devrim"in yanı sıra "Tahrir Meydanı", "Arap Baharı", "Suriyeli çocuklar" ve "mülteci kampları" da yer alıyor.

Arapça grafiti yarışmasının kazananları 17-18 Mayıs'ta Konya'da düzenlenecek Arapça yarışmaları finalinde açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği'yle beraber 2009'da başlattığı ve her yıl düzenlenen, "Uluslararası Arapça Yarışmaları"nın Türkiye finali bu yıl 17-18 Mayıs'ta Konya'da gerçekleşecek. Yarışmanın uluslararası kısmının ise önümüzdeki Kasım ayında yapılması bekleniyor.
Bilgi, şiir, hitabet ve musiki alanlarında Türkiye'deki İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Arapça yarışmalarının bu yılki il elemeleri 6-7 Nisan'da yapılmıştı.

Son başvuru ve eser teslim tarihinin 13 Mayıs 2013 olarak belirlendiği yarışmaya, 14-30 yaş arası herkes ücretsiz katılabilecek. Yarışma başvuruları http://www.arapcagraffiti.com/ adresinden yapılıyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?