banner39

Didim'de dalga boyları 4 metreye ulaştı | FOTO

Didim'de etkili olan lodos sebebiyle dalgaların boyu 4 metreye çıktı

Genel 17.01.2016, 11:32 17.01.2016, 11:32
Didim'de dalga boyları 4 metreye ulaştı | FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aydın Didim'de saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan fırtına, 4 metre yüksekliğindeki dalgalara neden oldu. Altınkum İskelesi'nden rıhtıma çarpan dalgalar, yürüyüş yoluna kadar taştı.

Türkiye’nin batı kesimini etkisi altına alan lodos fırtınası, Didim'de de etkili oldu. Gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan fırtına sonucu rüzgarın saatteki hızı 80 kilometreye kadar ulaştı. Fırtınayla birlikte yükselen dalgaların boyu ise, 4 metreye kadar çıktı. Fırtınanın açık denizde daha kuvvetli estiği belirtildi.

Altınkum İskelesi'nden rıhtıma çarpan dalgalar, yürüyüş yoluna kadar taştı. Gece fırtınanın şiddetini arttırması üzerine balıkçı tekneleri, Taşburun Mevkii'ndeki barınağa sığındı. Cadde ve sokaklardaki bazı ağaçların dalları kırıldı. Sahildeki işyerlerinin dışarıda bulunan masa, sandalyeleri ile diğer bazı eşyaları devrildi.

Dev dalgaların etkisiyle Altınkum'da deniz kenarında bulunan Didim Belediyesi'ne ait çay bahçesi su altında kaldı. İşyeri çalışanları, suları tahliye etmeye çalıştı.

Öte yandan, bugün fırtınayla birlikte sağanak yağmurun da ilçede etkili olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?